ŠKOLA DOBRÝCH SŔDC September - VĎAČNOSŤ Október - MESIAC ÚCTY K STARŠÍM November - PEKNE ROZPRÁVAŤ. December -

Škola dobrých sŕdc

Október - MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

Škola dobrých sŕdc – téma na október  „Mesiac Úcty k starším“

„Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok.

Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku,

podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v  hovore s deťmi do rokov, keď on bol mladý.

Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“

Mesiac október by mal byť pre nás všetkých pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Úcta k starším by mala byť prirodzenou súčasťou nášho života. Mala by byť spontánna a nenásilná. Starší ľudia si ju zaslúžia, pretože vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám mladším. Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Úcta k tým, ktorí sa každý deň vzdávali radosti, ktoré im život ponúkal, aby urobili šťastnými nás, ich deti.

Samozrejme netreba zabúdať na starých ľudí, ktorí sú nám neznámi. Prejavujme im všetkým úctu, pretože ešte vždy nám majú čo dať. Človek sa učí celý život a najlepším učiteľom sú jeho najbližší, rodina, rodičia, starí rodičia, či starí ľudia v našom okolí. Prejaviť úctu nie je ťažké, častokrát stačí milý úsmev, pekné slovo, či pozdrav.

Ochrana osobných údajov